Дитячий садочок: плюси і мінуси

Чи потрібно віддавати свого малюка у дитячий садок? Якщо так, то коли? Якщо ні, то що робити із соціалізацією дитини? Питань багато, а універсально відповіді на них нема. Віддати дитину в 2 роки на повний день в садочку, чи навпаки тримати вдома і мінімально спілкуватися з чужими дітьми – це дві крайнощі, яких бажано уникати. Все решта залежить від кожної окремої дитини, сім’ї, їх запитів і можливостей.

Переваги дитячого садочка

1.    Вільний час для мами. В більшості випадків це основна причина, чому дитину віддають у садочок. Мама повинна виходити на роботу, чи просто потребує вільного часу для себе.

2.    Дитина соціалізується. Соціалізація – досить складне явище. Тим не менш, багатьом дітям подобається гратися із своїми ровесниками, вони вчаться вирішувати конфлікти, дружити, вигадують свої ігри.

3.    Дитина стає самостійнішою. Часто мамі легше самій вдягнути чи нагодувати свою малечу, аніж чекати поки вона сама це зробить. А в садочках дітки дуже швидко вчаться самостійно себе обслуговувати в більшості випадків.

4.    Розвиваючі заняття. Окрім нагляду за дітьми, в садочках з малечою проводять різні корисні заняття: творчі, музика, танці, письмо. Часто вдома мама не має можливості займатися з дитиною щодня чимось іншим.

Недоліки садочків

Тим не менш, поряд з перевагами, можна знайти багато недоліків, особливо у звичайному садочку. А дуже часто недоліків значно більше ніж плюсів. Перш ніж давати дитину в садочок подумайте, прослідкуйте за своєю дитиною: вона справді готова до садочка?

1.    Маленьким дітям потрібно постійно відчувати любов і турботу своїх рідних. Дуже часто малеча не готова залишатися на цілий день без мами чи тата – вони відчувають себе емоційно незахищеними.  Навіть якщо вихователька дуже гарна і добра, батьків вона замінити не зможе.

2.    Є діти, які потребують власного простору, можливості побути самому, робити те, що хочеться. Постійне перебування в колективі, таких дітей перевтомлює,а  як результат вони можуть частіше хворіти, не хотіти ходити в садочок.

3.    Спілкування з однолітками. Тут є як позитивна, так і негативна сторона. Саме в садочку діти дуже часто починають копіювати поведінку «самих нечемних», говорити погані слова, битися чи реагувати істерикою на заборону. Конфлікти, які виникають між дітьми, часто потребують втручання дорослого, який пояснює як не можна поводитися, як потрібно реагувати на певну ситуацію. Якщо говорити про стандартні державні садочки, з їх переповненими групами, то вихователі часто фізично не можуть приглянути за всіма. Як наслідок, діти самостійно вирішують спірні ситуації, і дуже часто це робиться з застосуванням сили.

4.    Часті хвороби. практично всі батьки стикаються з тим, що з початком відвідування садочка дитина дуже часто хворіє, нерідко перебіг навіть найпростішої хвороби має ускладнення. Причин багато: переповнені групи, погане провітрювання і мікроклімат, перевтома, підсвідоме небажання відвідувати садочок.

5.    Самооцінка. Кожна дитинка дуже індивідуальна, а садочок зазвичай розрахований на те, що всі мають вміти і встигати все однаково. Якщо комусь не вдається щось робити так швидко як всі, з часом інтерес до цього в дитини згасає, вона втрачає впевненість у своїх силах і можливостях. В гіршому випадку до цього можуть додатися насмішки інших дітей, чи не коректні зауваження вихователя.

Яке б рішення в не прийняли, пам’ятайте, що основне призначення дитячого садка – дати дітям можливість спілкуватися і гратися з своїми однолітками. Навіть найкращий дитячий садочок не в змозі замінити дитині сім’ю. Любіть своїх малюків, проводьте максимум вільного часу разом без телевізора, планшета чи телефону.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *